TGSD’ye üye olmak için…

Türkiye’de kendini hazır giyimci olarak ifade eden 36.000 firma 17 bini ihracatçı konumundadır. 1976 yılında kurulan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği çatısı altında faaliyet gösteren 400 üyeye sahip olan Türkiye hazır giyim ihracatını %80’ini gerçekleştirmektedir. Sektörün bütün değer zincirinin temsiliyetine sahip olan TGSD, Sektörün eko sistem içindeki güçleri ve oyuncuların yönleri bilinilirliği, benimsenmesi, güvenilirliği, saygınlığı ve aidiyeti anlamında kapsayıcılığı en yüksek STK’dır.

TGSD Üyeleri derneğin birçok etkinliğine ücretsiz olarak katılabilir;

  • Alım ofislerinin ve markaların gelecek dönemde kendi satın alma stratejilerini ve beklentilerinden beklentilerin paylaşıldığı yıllık “Gelecek Satın Alma Stratejileri ve Beklentileri Paneli”
  • Sektörün en büyük ve tek uluslararası konferansı olan “İstanbul Hazır Giyim Konferansı”
  • Sektörün önemli gündemini ve konularını düzenleyen “TGSD Talks” ve “TGSD Yuvarlak Masa” toplantıları
  • Sektörün önde gelen üst düzey yöneticilerini sosyal bir birleştirme bir araya getiren “TGSD Happy Hour” buluşmaları

Etkinliklerin yanı sıra aşağıdaki rapor ve Bültenler TGSD Üyeleri ile düzenli olarak e-posta ile paylaşılmaktadır;

  • Günlük sektörel basın yansımaları raporu,
  • TGSD Ekonomi Danışmanı Dr. Can Fuat Gürlesel tarafından sağlanan, sektör ve ülke ekonomisini merkeze alan aylık ekonomi Bülteni,

Bunların dışında TGSD Üyelerine, ihtiyaç duymaları halinde kendilerini ifade etme ortamında yaratılmaktadır. İçeriğinde Sivil Toplum Örgütleri, demokratik yolla hak aramanın en iyi ve güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar. TGSD, Türkiye`de özellikle sektörümüzde bu birlikteliği ilk gerçekleştiren, Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye`nin sektörel sivil toplum örgütü olarak tescillenen ve saygınlığını bu zamana kadar korumuş bir dernektir. TGSD, yurt dışında ve yurt içinde gerek tedarik zincirinin tüm halkasını temsil edenler, gerekse diğer STK`lar ve ayrılmış de yasa uygulayıcılar tarafından referans birleştirme olarak kabul edilmiş, görüşülecek bir birleştirmedir. Bir sistem içerisinde üyelerimize, üyelerimize birlikte bakım bulma, gelişimleri için gereken sinerjiyi sağlama, ortak akıl oluşturma, oluşan veri bankasına ve deneyimleyen insanlara, danışmanlara, firmalara ihtiyaç duyulduğunda hiçbir bürokratik veya takip edilmek engellenmeden erişim imkanı sunulmaktadır.

TGSD’ye Gerçek ve Tüzel kişiler üye olabilir, 2024 yılı için yıllık gerçek kişi / kurumsal üyelik aidat tutarımız 15.000 TL’dir. Üyelik prosedürü Tüzüğümüzün 5. Maddesinde yer almaktadır.

Kurumsal Üyelik Formu için tıklayınız.

Şahıs Üyeliği Formu için tıklayınız.