3. EKONOMİ VE LOJİSTİK ZİRVESİ’NE KATILIM 14 Mayıs 2018

Dijital ekonomi dünyada ve Türkiye’de etkisini giderek güçlendiriyor. Dijital ekonomi ve Endüstri 4.0’ın yarattığı yeni iş modelleri ekonomiyi yeniden tanımlarken, lojistik sektörü de bu gelişmelere paralel olarak dönüşüme uğruyor. Dijital ekonominin ve Endüstri 4.0’ın yarattığı yeni fırsatlar, ekonomik faaliyette bulunan sektörleri ve firmaların önünde yeni fırsat pencereleri açarken, bu gelişmelere uyum sağlamak, sisteme entegre olmak hatta yönlendirmek için yeni adımlar atılması gerekiyor.

2 yıldır ekonomi dünyası, kamu ve lojistik sektörünü bir araya getirerek reel sektörleri ve lojistik sektörünü buluşturan Ekonomi ve Lojistik Zirvesi, 3. Yılında; dijital ekonomi ve endüstri 4.0’ın ortaya çıkardığı yeni fırsatları, firmaların bu süreçte nasıl konumlandıklarını, iş modellerine, lojistik süreçlerine etkilerini ve lojistik sektörünün bu süreçlere entegrasyonunu ele aldı.

3.Ekonomi ve Lojistik Zirvesi, sektörde 24 yıldır aylık olarak yayınlanmakta olan UTA Lojistik Dergisi tarafından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve sektörel birlik ve derneklerin katılımıyla 14 Mayıs 2018’de Hilton Bomonti Hotel’de gerçekleşti. Başkan Yardımcımız Toygar Narbay, zirveye konuşmacı olarak katılarak Derneğimizi temsil etti. Başkan Yardımcımız “Tekstil ve Hazır Giyim Lojistiği” Oturumunda yaptığı sunumda, rakamsal verilerle hazır giyim sektörünü ve Endüstri 4.0’ın hazır giyim sektörüne yansımalarını örnekleriyle değerlendirdi.

By |2018-09-26T12:27:15+03:00Eylül 19th, 2018|Birlik, Oda, Dernek ve STK İlişkiler 2018|3. EKONOMİ VE LOJİSTİK ZİRVESİ’NE KATILIM 14 Mayıs 2018 için yorumlar kapalı