ÖNEMLİ DUYURU: Sağlık Bakanlığı için Maske Üretimi

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) olarak, halkımızın sağlığını önemsiyoruz ve COVID-19 virüsü salgını ile mücadele etmek için kendi payımıza ne düşüyorsa yapmaya hazırız.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızın Derneğimize tevdi ettiği görevle, devletimizin cerrahi maske ihtiyacını karşılama noktasında çok önemli bir vatani sorumluluk üstlenmiş bulunmaktayız. Bu görevi layıkıyla yapabilmek için, on günü aşkın bir süredir hazırlıklarımızı üç koldan sürdürüyoruz. Bir taraftan makine üreticilerini bir araya getirerek seri imalata geçilebilmesi için makinelerin otomasyon sistemlerini geliştirdik. Diğer taraftan ilk parti üretimi bünyesinde gerçekleştirecek gönüllü üyelerimizin fabrikalarında band kurulumunu tamamladık ve üretime hazır hale getirerek deneme üretimlerine başladık. Buna ek olarak da, hammadde temini için çok yönlü girişimlerde bulunuyoruz. Kurduğumuz bu mevcut yapıyla hammadde, fabrikalarımıza ulaştığı sürece 10 günde 10 milyon adet cerrahi maske üretmeye hazır durumdayız.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte, “Kamu Yararına Dernek” statüsünde bulunan Derneğimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de hiç tereddütsüz devletimize ve milletimize destek vermek üzere tüm imkanlarıyla çalışıyor. TGSD ailesi olarak birbirimize her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var ve bu zorlu yolda tüm engelleri birbirimizden güç alarak aşacağımıza inanıyoruz. Siz üyelerimizden, Derneğimizin koordinasyonunda yürüyecek olan cerrahi maske üretimi için fabrikalarınızda kapasitelerinizi hazırda tutmanızı ve kapınızı çaldığımızda, üretim için bize destek vermenizi bekliyoruz. Tekstilci paydaşlarımızdan da en önemli talebimiz, maske üretiminde kullanılan spunbond ve meltblown kumaş tedariğinde sosyal sorumluluk bilinci ile davranarak bedeli mukabili malzemeleri TGSD’ye ivedilikle aktarmalarıdır.

Desteklerinizle, bu zorlu günlerin de üstesinden TGSD’ye yakışır bir şekilde geleceğiz.
Çünkü biz birlikte daha güçlüyüz.

Sağlıklı günler dileriz.

By |2020-07-02T10:23:58+03:00Nisan 7th, 2020|Duyurular|ÖNEMLİ DUYURU: Sağlık Bakanlığı için Maske Üretimi için yorumlar kapalı