ÖNEMLİ DUYURU: COVID-19 Açıklanan Önlemler Paketi

COVID-19 virüsünün küresel anlamda sebep olduğu salgın nedeniyle çalışanlarımızın, müşterilerimizin, tüm paydaşlarımızın ve ailelerinin sağlığı ile ilgili kaygılarınızı önemsiyoruz. Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği olarak, bu salgına karşı iş sağlığımızı korumak ve ekonomimizin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla alınacak önlemlere ilişkin önerilerimize dair çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.

Yönetim Kurulumuz, acil kod ve özel gündemle bu hafta iki kez sanal ortamda toplanmış ve genel durum değerlendirmesi yapmıştır. Derneğimizin, siz değerli üyelerimizin konu ile ilgili geri bildirimlerini almak üzere geçen hafta açtığı “KORONA İrtibat Masası”na ulaşan görüşler ve Yönetim Kurulumuzun katkıları ile TGSD’nin görüşü oluşturulmuş, Ankara, STK ve Yarı Kamu Kuruluşu paydaşlarımız ile de paylaşılmıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından 18 Mart 2020 Çarşamba günü yapılan resmi açıklamada, Derneğimizin taleplerinin önemli ölçüde karşılandığını ancak bazı kritik başlıklarla ilgili devletimiz ile temasların devam ettirilmesi gerektiğini görüyoruz. Kritik başlıklardan biri “kısmi çalışma” ile ilgili karar. Her ne kadar ihtiyaç duyduğumuz noktada işletmemizi kapatma kararı alabilecek olsak da, bu kararın devletimiz tarafından alınmasının daha isabetli olacağını düşünüyoruz zira kapama kararını devletimiz verirse bizler uluslararası alanda müşterilerimiz ve markalarla karşı karşıya kalmayacağız. Bu önemli konuyu Ankara’ya tekrar ileteceğiz. Kapama kararı işlerimizin ve işletmemizin sürdürülebilirliği kadar çalışanlarımızın sağlığını koruma noktasında da önemli ve kritik bir karar olup görünen o ki  gerekli olacaktır. Bir diğer konu ise, perakendedeki durum. 3 haftalık süre boyunca perakendede tüm mağazaların kapandığını izliyoruz, Bunun üreticiye ve tedarikçiye etkisini minimize etmek için dönen çeklerin bir ay boyunca ertelenmesinin isabetli olacağı kanaatindeyiz. Bu konuyu da yine yetkililere bildireceğiz.

18 Mart 2020 Çarşamba günü açıklanan önlemler paketinden yararlanma kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Gelişmelerle ilgili sizleri haberdar etmeye devam edeceğimizi bilgilerinize sunar, “KORONA İrtibat Masası”na geri bildirimlerinizi iletmeye devam  etmenizi rica ederiz.

By |2020-04-07T10:38:29+03:00Mart 26th, 2020|Duyurular|ÖNEMLİ DUYURU: COVID-19 Açıklanan Önlemler Paketi için yorumlar kapalı